Jalkapallo

IKU CUP 2017

Olet täällä: Etusivu / Jalkapallo / IKU CUP / IKU CUP 2017

             IkuCup2017

Tervetuloa IKU CUP 2017 turnaukseen!

Tältä sivulta löytyvät turnauksen osallistujat ja sarjat, sekä muuta turnausta koskevaa yleistä informaatiota. Sivulla on myös linkit turnauksen oleellisiin tietoihin; mm. kartta, otteluohjelma, tulospalvelu, turnausravintolan ruokalista ja paljon muuta hyödyllistä tietoa.


Turnauksen pääyhteistyökumppaneina toimivat:


Mokkiavain sf (kopio)
Ikaalinen RGB (kopio)


Tutustu kaikkiin yhteistyökumppaneihimme täällä.



Turnauksen ikäluokat, pelitapa, otteluaika ja ilmoittautuneet joukkueet:


  • Pojat P6, pelitapa 5 v 5, 2 x 15min, pelipäivä lauantai

    • IkU
    • Kankaanpään Pallo
    • Apassit Mustat
    • Apassit Punaiset
    • Ylöjärven Ilves Punainen
    • Ylöjärven Ilves Musta
    • Ylöjärven Ilves Sininen
    • Apassit G-Tytöt
  • Pojat P7, pelitapa 5 v 5, 2 x 15min, pelipäivä lauantai

    • IkU
    • Kankaanpään Pallo
    • Ylöjärven Ilves Sininen
    • Parkunmäen Apassit Punainen
    • Ylöjärven Ilves Punainen
    • Parkunmäen Apassit Musta
    • TPV
  • Pojat P8, pelitapa 5 v 5, 2 x 15min, pelipäivä sunnuntai

    • IkU
    • Ylöjärven Ilves Punainen
    • Ylöjärven Ilves Sininen
    • NoPS Valkoinen
    • NoPS Harmaa
    • Apassit Valkoinen
    • Apassit Punainen
    • FC Ulvila
    • Karhu-Futis
  • Pojat P9, pelitapa 5 v 5, 2 x 15min, pelipäivä sunnuntai

    • IkU
    • Kankaanpään Pallo
    • Parkunmäen Apassit
    • YIlves P08 Sininen
    • YIlves P08 Valkoinen
    • FC Ulvila
    • Ilves vihreä
    • Nokian Pyry
    • NoPS Musta
  • Pojat P10, pelitapa 8 v 8, 2 x 20min, pelipäivä sunnuntai, sarja täynnä

    • IkU
    • Minto
    • KaPa
    • VJS United
    • PJK
    • Parkunmäen Apassit musta 
    • Nokian Pyry
  • Pojat P11, pelitapa 8 v 8, 2 x 20min, sarja täynnä

    • IkU
    • Apassit P06
    • Tuisku Musta
    • Tuisku Keltainen
    • FC Rauma
    • TPV Valkoinen
    • Parkunmäen Apassit punainen 07
    • PJK Valkoinen
  • Pojat P12, pelitapa 8 v 8, 2 x 20min, sarja täynnä

    • IkU
    • PJK
    • FC Vapsi
    • Apassit
    • Laitilan Jyske
    • Karhu-Futis
    • Noormarkun Koitto
    • KOPSE 
  • Pojat P13, pelitapa 8 v 8, 2 x 20min, sarjapaikkoja

    • Parkunmäen Apassit-04
    • Ilves Jaakonmäki 04
    • VaPS
    • PJK
    • Laitilan Jyske
    • FC Ulvila
    • VaPS
    • Mouma
    • NoPS, VARALLA

  • Pojat P14, pelitapa 8 v 8, 2 x 20min, sarja täynnä

    •  IkU Sininen
    •  FC Jazz -03
    •  Apassit
    •  NoPS Valkoinen
    •  FC Ulvila
    •  IkU Keltainen
    •  
    •  


  • Tytöt T13, pelitapa 8 v 8, 2 x 20min, sarja täynnä

    • Jalasjärven JALAS
    • Parkunmäen Apassit
    • Leki Futis D-tytöt
    • FC-Ulvila
    • Musan Salama D-tytöt
    • SeMi
    • FC Nokia
    • SeMi valkoinen
  • Tytöt T15, pelitapa 8 v 8, 2 x 30min

    •  Haka C-TYTÖT
    •  Sops
    •  Kauhajoen Karhu T14

    •  
    •  
    •  
    •  


          (pidätämme oikeuden muutoksiin)