Jalkapallo

Ajankohtaista

Olet täällä: Etusivu / Jalkapallo / Ajankohtaista

AJANKOHTAISTA JALKAPALLOASIAAJalkapallo yhteistyöhön Stadiumin ja Niken kanssa

Julkaistu 30.01.2021
IkU-jalkapallo on tehnyt kolme vuoden tuotemerkkisopimuksen Stadiumin ja Niken kanssa. Tavoitteena on pitkäjänteinen toiminta, jonka keskiössä ovat laadukkaat ja kilpailukykyiset varusteet ja jalkapallotoiminnan tukeminen.Stadium on pitkään toiminut yhteistyössä IkU:n kanssa ja nyt tuota yhteistyötä syvennettiin entisestään. Tuotemerkkisopimus koskee Niken tuotteita.

Sopimuksen kautta meillä on seurana mahdollisuus hankkia erittäin laadukkaita peli- ja treenivaatteita sekä erilaisia varusteita ja tarvikkeita. Sopimus tuo pitkäjänteisyyttä seuran toimintaan ja mahdollistaa toiminnan ja resurssien suunnittelun huomattavasti pidemmällä tähtäimellä kuin aiemmin.

Samalla sopimus tulee sopimuskauden aikana selvästi pienentämään varustehankinnan kuluja.

 Jalkapallojaosto on solminut kolmen vuoden mittaisen tuotemerkkikohtaisen sopimuksen Stadiumin kanssa. Stadium on pitkään toiminut yhteistyössä IkU:n kanssa ja nyt tuota yhteistyötä syvennettiin entisestään. Tuotemerkkisopimus koskee Niken tuotteita.

Sopimuksen kautta meillä on seurana mahdollisuus hankkia erittäin laadukkaita peli- ja treenivaatteita sekä erilaisia varusteita ja tarvikkeita. Sopimus tuo pitkäjänteisyyttä seuran toimintaan ja mahdollistaa toiminnan ja resurssien suunnittelun huomattavasti pidemmällä tähtäimellä kuin aiemmin.

Samalla sopimus tulee sopimuskauden aikana selvästi pienentämään varustehankinnan kuluja.

Jalkapallo yhteistyöhön Stadiumin ja Niken kanssa

Julkaistu 30.01.2021
IkU-jalkapallo on tehnyt kolme vuoden tuotemerkkisopimuksen Stadiumin ja Niken kanssa. Tavoitteena on pitkäjänteinen toiminta, jonka keskiössä ovat laadukkaat ja kilpailukykyiset varusteet ja jalkapallotoiminnan tukeminen.Stadium on pitkään toiminut yhteistyössä IkU:n kanssa ja nyt tuota yhteistyötä syvennettiin entisestään. Tuotemerkkisopimus koskee Niken tuotteita.

Sopimuksen kautta meillä on seurana mahdollisuus hankkia erittäin laadukkaita peli- ja treenivaatteita sekä erilaisia varusteita ja tarvikkeita. Sopimus tuo pitkäjänteisyyttä seuran toimintaan ja mahdollistaa toiminnan ja resurssien suunnittelun huomattavasti pidemmällä tähtäimellä kuin aiemmin.

Samalla sopimus tulee sopimuskauden aikana selvästi pienentämään varustehankinnan kuluja.

 Jalkapallojaosto on solminut kolmen vuoden mittaisen tuotemerkkikohtaisen sopimuksen Stadiumin kanssa. Stadium on pitkään toiminut yhteistyössä IkU:n kanssa ja nyt tuota yhteistyötä syvennettiin entisestään. Tuotemerkkisopimus koskee Niken tuotteita.

Sopimuksen kautta meillä on seurana mahdollisuus hankkia erittäin laadukkaita peli- ja treenivaatteita sekä erilaisia varusteita ja tarvikkeita. Sopimus tuo pitkäjänteisyyttä seuran toimintaan ja mahdollistaa toiminnan ja resurssien suunnittelun huomattavasti pidemmällä tähtäimellä kuin aiemmin.

Samalla sopimus tulee sopimuskauden aikana selvästi pienentämään varustehankinnan kuluja.